A címbeli jelzők ugyanazt a jelenséget takarják, a viszonylag körülírhatóan "más" gyereket. Most nem foglalnék állás, hogy ez a "más" jobb vagy rosszabb-e, mint az "átlagos", és hogy létezik-e egyáltalán olyanképpen "más" gyerek, ami valójában normális, mármint nem kóros. Hű, ez így talán kicsit "lila", de maradjunk annyiban, hogy ha találkoztál már nagyigényű gyerekkel, érted ezt. :)
Leendő és gyakorló anyukáknak, apukáknak és nagyszülőknek is szívből ajánlom a Kismamák nagykönyve - a fogantatástól 3 éves korig című remek kötetet (Puedlo Kiadó).
Egyrészt azért, mert a hagyományos és az alternatív gyógyászat szakembereinek állásfoglalása is megtalálható benne, méghozzá érthetően.
Másrészt azért, mert olyan ritka, sőt néhol tabunak számító témákat is részletez, mint például a fönt említett nagyigényű/többemberes baba (Dobrova Beatrix írta a szerintem hiánypótló és szenzációs összefoglalót), vagy az óvodakezdés lelki és immunrendszert is terhelő nehézségeinek leküzdése homeopátiával (Dr. Sebő Zsuzsanna írása) - most csak kettőt emeltem ki találomra, ami a szívemnek nagyon kedves, de van több is. :)
"Alter" szemléletű anyukák számára életmentő lehet ez a könyv, mert megerősíthet abban, hogy a legjobb édesanyja vagy a babádnak, még akkor is, ha állandóan üvölt, megállás nélkül cicizne, folyton ölben akar lenni, együtt alvást igényel és még millió "dilije" van., egyszóval "más", mint amit a média és a környezeted sugall a normális gyerekről. ... Inkább nem folytatom, mert ahogy fönt írtam, nem szeretnék állást foglalni. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése