Nem szeretünk büdös és ihatatlanul klóros vízzel főzni, fürdeni (inni csak forrásvizet szoktunk, és ha van annyi itthon, akkor főzéshez is azt szeretem használni), és luxus, de jó lenne, ha mosni sem ilyennel kéne. Viszont nincsenek tízezreink a probléma megoldására, sajnos. Kompromisszumként egy aktívszenes, háromezer forintos vízszűrőt választottunk, ami a lakásban bejövő fő vízvezetékre szerelhető, tehát minden csapból a már szűrt, tisztább víz jön. Nálunk ez a következő helyeket jelenti: mosogató, víztartály (ami a fürdéshez és a fűtéshez is adja a meleg vizet), mosdókagyló, kád, mosógép, vécétartály.
A szűrőházat csak egyszer kell megvenni, és a szenet tartalmazó szűrőbetétet kell cserélgetni benne időnként. Az időnként nálunk pár hónap szokott lenni, de ez nyilván attól függ, hogy milyen szennyezett a víz, és hogy ebből mennyi idő alatt használjuk el azt, amennyivel még elbír a szűrő, vagyis kisebb vízfogyasztás mellett tovább bírja. Lehet látni a betétben lévő szivacsokon, hogy mikor sárgulnak meg és vékonyodnak el teljesen.
Mivel nálunk pont ma volt a csere, megmutatom, miről is beszélek. :)
Aktívszenes vízszűrőbetét csere előtt |
Évek óta használjuk ezt a vízszűrési megoldást, és ár-érték arányt tekintve elégedettek vagyunk vele. Nyilván szuper lenne egy komplett rendszer, ami a hormonokat és minden vegyszermaradványt is kiszűr a vízből, de hát ahhoz lottózni kellene, arra meg sajnáljuk a pénzt. :) És még szuperebb lenne, ha a Föld ivóvízkészlete olyan tiszta lenne, hogy nem kéne szűrni ahhoz, hogy a fogyasztása szó szerint egészségünkre váljon.
Ha használsz otthon vízszűrőt, kérlek, írd meg kommentben, milyet, és milyen tapasztalataid vannak róla. Szerintem ez egy fontos téma, sokakat érdekel, mert mindannyiunk érdeke, hogy elérhető áron jussunk olyan vízhez, ami nem mérgező.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése