Hajtsd össze és tekerd fel a takarót, húzd rá a párnahuzatot vagy a levágott nadrágszárat (ha nagyon ráérsz és hibátlan végeredményt szeretnél, szegd be a vágott szélt), majd kösd meg szalaggal a két végén szaloncukorszerűen. Igazgasd el szépen. Abrakadabra, működik! :) Ennyi, nem több.
Hengerpárna s. k., házilag, szinte semmiből |
Meglévő hengerpárnát is gyorsan át lehet így öltöztetni. És hogy miért pont hengerpárna? Mert ez jutott eszembe. És mert szerintem nagyon hasznos darab például kiságyba, a baba fejéhez; sokkal jobban véd a rácsba ütődéstől, mint a készen kapható rácsvédők. Ha tényleg babaágyba szánod, érdemes hosszabb szalagokat választani, mint ami a masnihoz kellene, hogy a párnát hozzá tudd kötni az ágy egy-egy rácsához. Így biztonságosabb és kényelmesebb is a babának, nem kell küzdenie a helyért a folyton elszabaduló párnával. :) Nálunk nagyon bevált, egészen addig, míg hosszában kicsinek nem bizonyult az ágy a ded+párna pároshoz. Valamelyiküknek mennie kellett... :) Mi készen kapottat használtunk, innen jött az ötlet, hogy mit tennék, ha szükségem lenne még egyre olcsón és gyorsan.
A képek most is csak ötletadók, lehet tovább szépíteni. Ha élesben ment volna a dolog, akkor pl. kivasaltam volna a huzatból a hajtáséleket, és egyforma masnikat kerítettem volna a párna két végére. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése